|
Strona główna
Książki
Czasopisma
Monografie
Promocje
Regulamin zakupów
Kontakt
|
|
Sankaran R. "Duch homeopatii" , "Substancje homeopatii", "Natura leków" i "Rośliny" t.1
cena kompletu 340 zł
[ZAMAWIAM]
powrót
Twój koszyk
|
"Duch homeopatii"
Kompendium wiedzy z zakresu:
filozofii i teorii homeopatii
technik prowadzenia obserwacji i zbierania wywiadu
metod analizy zebranego materiału
sposobów repertoryzacji i doboru similimum
oraz sytuacyjna Materia Medica wielu leków
Całość bogato ilustrowana przypadkami z praktyki i poparta fenomenalną znajomością
repertoriów, Organonu i Materia Medica.
"Od dawna już nie ukazała się żadna publikacja, w której poruszono by temat
właściwego zrozumienia zagadnień związanych z teorią i praktyką homeopatii...
Dzieło Sankarana zawiera najświeższe i nadzwyczaj interesujące przemyślenia, które
zrodziły się w sławnej klinice w Bombaju..."
W 44 rozdziałach książki zawartych jest też wiele innych cennych idei. Dyskusja nad
objawami skompensowanymi i nieskompensowanymi, analiza marzeń sennych, przedstawione
przez Sankarana techniki zbierania wywiadu i analizy przypadku a także idea biegunowości
wewnątrz leku to zagadnienia, o których do tej pory nikt jeszcze nie wspominał.
"Substancje homeopatii"
miazmatyczna klasyfikacja chorób ostrych i przewlekłych (z uwzględnieniem nowych miazm)
analiza i klasyfikacja substancji wchodzących w skład homeopatycznej materia medica (poszczególne grupy układu okresowego, królestwo minerałów, roślin, zwierząt i nozodów - cechy wspólne i różnicujące)
idea komponentów
liczne opisy prób lekowych i przypadków
diagnoza i leczenie z pomocą muzyki, w oparciu o zasady homeopatii
"...Zyskamy teraz nowy pogląd na otaczający nas świat, w którym homeopatia będzie rozpoznawalna jako dziedzina blisko związana z innymi naukami przyrodniczymi, takimi jak chemia, botanika, zoologia, a także sztuka. Którąkolwiek dziedziną wiedzy się zajmiemy, jeżeli będziemy ją zgłębiać sięgając zródła, wówczas zauważymy, że jest ona pokrewna z innymi. U samego zródła różnica pomiędzy poszczególnymi dziedzinami zanika - osiągamy wtedy punkt, z którego wywodzą się wszystkie gałęzie wiedzy i stajemy wtedy się wolni od nich. Mam nadzieję, że książka ta rozpocznie wasz ruch w kierunku zródła wszelkiej wiedzy. Taka właśnie idea przyświeca mi w mojej pracy..." (R.Sankaran)
"Natura leku"
Trzecia książka autora, stanowiąca uzupełnienie dwóch pierwszych.
Obejmuje sytuacyjną Materia Medica kolejnych 100 leków oraz dział poświęcony omówieniu rozszerzonej Teorii MIAZM i Naturalnej Klasyfikacji Leków.
"Rośliny"
Autor przedstawia nowe spojrzenie na trudne i dotąd nierozwiązane przypadki i wskazuje możliwości ich rozwiązania. Sankaran opracował sposób analizowania, która roślina jest wskazana. Pierwszy krok to znalezienie powiązanej rodziny botanicznej. Kolejnym krokiem jest dokonanie różnicowania członków danej rodziny ze względu na miazmy. Sankaran opisał 9 miazm, które wskazują jak dany problem jest odczuwany i jak dana osoba sobie z nim radzi.
Koncepcja miazm musi być postrzegana "relatywnie". Miazmy używa się w homeopatii na różne sposoby. Sankaran używa jej jako sposobu odczuwania i reagowania na główne odczucie. To podejście przenosi homeopatię do kolejnego poziomu naukowego, jakim jest poziom klasyfikacji, kategoryzacji i grupowania. Daje ono homeopatii siłę przewidywania. Jego podejście czyni możliwym rozszerzenie obrazów mało znanych leków w taki sposób, by stały się one obrazami pełnymi i znaczącymi.
Miazmy opisane przez Sankarana są grupami zasadniczymi. W momencie, gdy znamy miazmę danego przypadku, możemy przewidzieć wiele właściwości, cech.
Określenie tych grup jest wielkim krokiem naprzód w analizie homeopatycznej. Rajan Sankaran dodał do homeopatii nowe i istotne odkrycie. Jest ono głównym przełomem, zaraz po jego idei złudzenia podstawowego (Basic delusion) i sytuacyjnej materii medica zawartej w jego książce "Duch homeopatii". Podsumowując, książka ta nie tylko jest rekomendowana homeopatom, ona jest wręcz dla nich "obowiązkowa". Ale nie jest tylko i wyłącznie koniecznością, ale także przyjemnością i radością, jaką możemy czerpać z jej posiadania i pracowania z nią.
Dr Jan Scholten
|
|